Військовий досвід у резюме

Привіт, сьогодні ти шукаєш свою цивільну роботу, та гадаєш з чого почати. Почни зі свого військового досвіду. У твоєму військовому квитку написана одна з багатьох військових посад. Ми підготували короткі описи деяких посад, які можна одразу вставити в цивільне резюме.
Також цей довідник допоможе тобі пояснити свій досвід роботодавцеві й наблизить до нової роботи. Гортай!

Чому варто зазначити, що ти — ветеран?

Твоє знайомство з роботодавцем почнеться з резюме, яке стане коротким підсумком твого досвіду.

 • 29%

  ветеранів переконані, що отримувати відмови у пошуку роботи саме через свій статус учасників бойових дій — згідно з дослідженням IREX

 • 85%

  роботодавців говорили, що готові наймати ветеранів — про своє позитивне ставлення до учасників бойових дій вони зазначали в інтерв'ю представникам Ветеран Хаб

Тобі нічого приховувати свій ветеранський статус, адже роботодавці сформували позитивне ставлення до учасників бойових дій саме на особистому досвіді чи досвіді колег.
Та ти можеш спростити свій військовий досвід для роботодавців і прописати його зрозуміло для цивільних людей. А менеджери з персоналу одразу зчитуватимуть твої сильні сторони.

Військові посади

Ми зібрали із всіх можливих джерел — статутів, програм підготовки тощо — деталі того, чим займаються військові на тій чи іншій посаді. Потім вичистили з цих описів все, що містило вузькоспеціалізовану військову термінологію. Натомість лишили саму суть, яка буде зрозуміла й корисна цивільним менеджерам з персоналу.
Посади викладені в алфавітному порядку. Натисни на посаду і дізнайся, як описати її в резюме.

А

В

Г

З

К

М

Н

О

П

Р

С

Корисні поради

 • Як HR-фахівці вибирають нових співробітників

  Коли ти подаєшся на вакансію, то твій лист або резюме на сайті з працевлаштування потрапить до менеджера з персоналу. Оскільки hr-фахівці не можуть знатися на всіх професіях у світі, він або вона почнуть вишукувати певні якорі у твоєму тексті.
  Тож, варто використовувати найбільш загальновживані й “цивільні” слова. Аби менеджери з персоналом одразу розуміли, з ким мають справу.

 • Як відбувається відбір резюме

  Зазвичай, hr-фахівці будуть виловлювати у твоєму резюме слова-співпадіння, що описують потрібні для заповнення відкритої вакансії компетенції, та схожий досвід. 
  Уважно прочитай вимоги до вакансії та відредагуй своє резюме та мотиваційний лист, щоб описати свої навички та досвід словами з оголошення.

 • Як створити зрозумілу структуру резюме

  1. Спочатку подай персональну інформацію. Справжнє ім’я та прізвище, твій актуальний номер телефону та електронна пошта.
  2. Твої ключові компетенції. Знання та навички, те що ти вмієш робити добре, або в чому розбираєшся краще за інших.
  3. Досвід роботи. Коротко опиши, що ти робив або робила на попередніх роботах і які професійні здобутки маєш.
  4. Опиши свої м’які навички. Soft skills — це твої вміння ладнати, домовлятися чи ефективно спілкуватися задля досягнення результату.
  5. Освіта.
  6. Додаткова інформація. Наприклад, водійські права чи сертифікат з екселю.

Статті

Як перейти від військової професії до цивільної

Як самостійно описати свій військовий досвід у резюме

Шукай військовий досвід у резюме

Структура ЗСУ: що може розказати військова посада ветерана/-ки

Як розповідати про свій військовий досвід на співбесіді

Не можеш розібратися та потрібна підтримка?

Дзвони нашим консультантам з пошуку роботи

Працюємо кожен день з 9:00 до 21:00

Проєкт «Військовий досвід у резюме» став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX та Veteran Hub за підтримки Державного департаменту США