Шлях ветерана

На що чекати після перемоги, коли ти звільнишся? Як до цього може підготуватися держава та громадські організації, аби забезпечити тобі гідну підтримку під час переходу до цивільного життя?

Відповіді на ці питання підкаже «Шлях Ветерана» — мапа потреб ветеранів АТО/ООС від моменту рішення приєднатися до служби й до кінця життя, розроблена Veteran Hub.

Мапа потреб ветеранів

Illustration

У роботі над «Шляхом ветерана” ми спиралися на оригінальну концепцію Veteran Lifetime Journey Map та опитували ветеранів і ветеранок російсько-української війни, які служили у 2014–2020 роках

Твій досвід є унікальним

Водночас багато дій та моментів на Шляху є спільними. «Шлях Ветерана» створений для того, щоб краще зрозуміти себе чи своїх рідних, які захищали Україну, та якомога легше пережити струси війни. Та зрештою рухатися вперед і будувати власне життя у незалежній країні.

Восени 2020 року Veteran Hub адаптували «Шлях Ветерана» Міністерства у справах ветеранів США (VA) за особистого сприяння ексміністра Роберта А. Макдональда. Тоді ж мапу опублікували на загал та з початком широкомасштабної війни вона деякий час була не доступна. 

У квітні 2022 року ми розпочали новий етап дослідження, щоб врахувати сучасні реалії та усі зміни, що зараз відбуваються, та знову викладаємо «Шлях Ветерана» у загальний доступ.

Будемо раді співпраці

Поки ми не знаємо, коли станеться справжній день перемоги, та ми можемо готуватися до нього. Вже сьогодні необхідно почати створювати новітню систему сталої підтримки на всіх рівнях для ветеранів і ветеранок, яка врахує твої потреби. 

Veteran Hub буде радий співпрацювати з організаціями, які хочуть використати «Шлях Ветерана» у своїй роботі. З питань співпраці звертайтеся на пошту: au.moc.buhnaretev%40nylokyn.l