Статті

Шукай військовий досвід у резюме

Скринінг резюме кандидата/-ки з військовим досвідом. Корисно для HR.

Цикл статей до матеріалів Військовий досвід у резюме

Illustration

Серед цивільних HR-фахівців і фахівчинь є хибне переконання, що обов'язки військових пов’язані лише з бойовими діями. Насправді на одну бойову посаду є декілька допоміжних ролей, які не передбачають виконання бойових завдань.
Знання і навички сучасних військових охоплюють низку сфер. Зокрема, топографія, астрономія, виживання й орієнтування на будь-якій місцевості, надання домедичної допомоги, комунікація і злагоджена робота в команді. Вони мають досвід роботи в стресових і екстремальних умовах, вміють користуватися складними пристроями зв’язку і розвідки, керувати технікою, узгоджувати виконання завдань із суміжними підрозділами й військами. 
Як найкраще зрозуміти, що означає вказаний у резюме військовий досвід?Ділимося порадами:

  Дай собі час на прочитання резюме. Більшість HR-менеджерів і HR-менеджерок переглядає резюме швидко, шукаючи ключові слова відповідно до вимог вакансії. Присвяти вивченню резюме кілька хвилин, уважно почитай про військовий досвід. Що більше резюме з військовим досвідом переглянеш, то краще розумітимеш, чим людина займалася на службі. З часом кандидатів і кандидаток із військовим досвідом ставатиме більше, тож це допоможе тобі опрацьовувати їхні резюме.
  Зверни увагу на сферу й обов'язки. Можуть трапитися резюме, в яких кандидат/-ка не надто охоче вказує військовий досвід та не описує обов’язки. Якщо в резюме вказано тільки назву військової посади, пошукай інформацію про неї у відкритих джерелах. Наприклад, у статтях спецпроєктів Армійська кухня від Армія Inform і Професії у лавах ЗСУ від Happy Monday.
  Зверни увагу на м’які навички. Вони показують систему цінностей кандидата/-ки, адже у свої досягнення люди вписують значущі для себе показники. Військова служба добре розвиває такі навички. Наприклад, детальне планування стратегій, впровадження і керування процесами, управління колективом від кількох до кількадесят осіб, комунікація з різними людьми і кризовий менеджмент, критичне мислення і навички вирішення проблем.
  Враховуй тривалість військової служби і розвиток під час неї. Переглянь, чи було в людини кар’єрне зростання.
  Зауваж, чи зазначені в резюме додаткове навчання під час служби і сертифікати про його завершення. Зараз військові переймають міжнародний досвід з володіння технікою, озброєнням, навчаються працювати за міжнародними стандартами.
  Якщо певні пункти резюме не розписані детально (обов'язки, м’які навички, сертифікати з навчання тощо) – зафіксуй собі це. Запитай про них на співбесіді або в телефонному інтерв'ю.
  Прочитай мотиваційний лист. Ветерани і ветеранки часто дотримуються стислого опису свого військового досвіду в резюме, не вказуючи деталей. Тож не завжди зрозуміло, чим займалася людина на службі. Заохочуй колег-рекрутерів просити та читати мотиваційні листи, де кандидат/-ка може більш детально описати військовий досвід простими словами.
  Подивися, чи була тривала пауза після служби. Якщо так, це цілком нормально. Запитай, чому так сталося, чим людина займалася протягом цього часу.

Дізнавайся більше про військову культуру, ветеранську спільноту, її цінності й мову. Відвідуй події для ветеранів і ветеранок. Це допоможе тобі більше розуміти їхні резюме, а згодом – проводити змістовні співбесіди, не соромитися запитувати про військовий досвід.

Не можеш розібратися та потрібна підтримка?

Дзвони нашим консультантам з пошуку роботи

Працюємо кожен день з 9:00 до 21:00

Проєкт «Військовий досвід у резюме» став можливим завдяки Програмі реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX та Veteran Hub за підтримки Державного департаменту США