Ми у Veteran Hub віримо, що історія кожного захисника, захисниці та їхніх близьких — важливі й мають бути почутими. Нині ми створили цей майданчик безпечного спілкування та запускаємо одразу два подкасти для своїх — «Воїни» та «Кохані». Щотижня на тебе чекатиме новий випуск одного з подкастів.

Ветеран Хаб може не поділяти думок, озвучених гостями подкасту

Illustration

Щирі розмови захисників і захисниць, які боронять і звільняють Україну від російських окупантів

  • Illustration

     Ведучий: Гліб Стрижко, ветеран і морський піхотинець, менеджер з подій Ветеран Хабу

Про боротьбу у війську, розлуку з дружиною та цивільну роль після перемоги

Василь Дубовий — командир підрозділу 45-ї окремої артилерійської бригади.
У випуску він розповість про свій шлях воїна:
— як з 2014-го року займався волонтерством, а потім вирішив долучитися до війська та потрапив на строкову службу в морську піхоту;
— як боровся за право бути собою у війську;
— як застосовував цивільні знання й навички в частині та вивчав новий фах і став командиром відділення після початку повномасштабного вторгнення;
— як переживає розлуку й відстань з дружиною та які ритуали допомагають зберігати тепло у стосунках.

Про материнство та службу, поранення та прогулянки в кросівках

Новий випуск «Воїни» з Юлією Римаренко — сержанткою-аеророзвідницею 93 ОМБр «Холодний Яр». Дивись та слухай історію про її шлях воїна та виклики в ньому — прийняття рішення служити, вибудову стосунків з побратимами, материнство та виховання доньки на відстані, поранення та нову роль цивільної.

Про материнство, повернення жіночності та порятунок спортом

Ярослава Мазур — ветеранка, сержантка-інструкторка тренувального центру ССО. Долучилась до війська ще у 2014 році в ролі бойової медикині. Згодом була зв’язківцем, а трохи пізніше — інструкторкою тренувального центру ССО. Ярослава — мама трьох дітей, а нині — учасниця програми «СпортАмбасадори».

Про стосунки та одруження, страх смерті та втрату побратимів

Олексій Василюк — морпіх, аеророзвідник 1 ОБМП. У подкасті він ділиться своєю історією про очікування та реальність від служби у війську, початок стосунків за 4 місяці до контракту, одруження та підтримку коханої, страх смерті та втрату побратимів, з якими пройшов довгий шлях.

Про розлуку з родиною, відчуття самотності та повернення до творчості

Герой нашого випуску — Женя Галич — офіцер ЗСУ та фронтмен
рок-гурту O.Torvald. Дивись та слухай глибоку та щиру розмову про його шлях воїна. Про те, як ніколи не уявляв себе військовим, хоч і здобув профільну освіту, та в який момент війна стала для нього особистою.
Про переживання розлуки й відстані із родиною — відчуття, що коли потрібно відповідати тільки за себе, твій розум набагато холодніший. Та водночас, коли служба закінчується, ти відчуваєш самотність та не знаєш, куди їхати. Про творчість — як наважитися повернутися до музики через 1,5 року після паузи, коли здавалося, що більше не писатимеш взагалі.

Про життя в окопах та як бути дівчиною-воїном

Героїня нашого нового випуску — Катерина Галушка — ветеранка, доброволиця та бойовий медик батальйону «Госпітальєри». У подкасті героїня розповість про свій шлях — як та чому прийняла рішення піти на війну, як для неї — бути дівчиною у війську та чому вона отримала позивний «ООН».

Про геном військового, поранення та перехід до цивільного життя

Герой випуску: Богдан Копчатов — ветеран, екскомандир розвідувальної роти та професійний військовий. Він розповість про свій шлях — як та чому прийняв рішення пов'язати життя з військовою службою, як отримав поранення, був на межі смерті й відновлюється після та чому досі не відчуває себе цивільним.

Про перехід на «військові рейки» та будиночок з помідорами

У випуску Андрій Баштовий розповість, як переходив від цивільної професії до військової, що допомогло йому швидко адаптуватися в новій ролі та чому він вважає, що «аби полюбити людей — потрібно піти на війну». Це історія про цивільного, який став військовим, та ще й командиром за досить короткий час.

Illustration

Історії тих, хто стоїть опліч мільйона захисників та захисниць та чекають на своїх партнерів_ок з фронту

  • Illustration

    Ведуча: Настя Зухвала, дружина військового, комікеса

Про нову роль дружини воїна, страх за чоловіка та нові уміння

Маша Єфросиніна — ведуча, громадська діячка, та з початку повномасштабного вторгнення ще й дружина воїна. У цьому випуску вона вперше розповідає про свій досвід у новій ролі.
Дивись та слухай про її виклики та трансформації:
— як було складно прийняти рішення чоловіка та чому злилась на нього за це;
— як довелося брати на себе всі зобов'язання, одній турбуватися про дітей та побут;
— як страх за нього впливає на життя та що допомагає триматися;
— що змінилося у ній особисто за час повномасштабної війни та чому вона радіє цим змінам.

Про чоловіка льотчика, втрату та розлуку в 9 місяців

Світлана Лазаренко — офіцерка відділу кадрів, дружина льотчика Ростислава Лазаренко, Героя України. У випуску вона розповідає про свій шлях коханої. Про перший та найстрашніший бойовий виліт, радісну звістку про вагітність та болісну втрату дитини, та про те, як жити від вильоту до вильоту та від дзвінка до дзвінка. 

Як пережити звістку про смерть коханого та не втратити надію 

Віка Смерека — дружина воїна, копірайтерка. Її чоловік доєднався до оборони України ще у 2014 році, на початку вторгнення боронив Київщину, а зараз служить на сході країни. Говорили про те, як оточенню коректно підтримувати коханих воїнів та як потурбуватися про себе, коли нагрібає.

Про фермерство без чоловіка, ревнощі та підтримку кохання на відстані

Анна Нечепорук — кохана воїна, власниця ферми. В грудні 2022-го чоловік Анни долучився до війська та нині служить, тож їй довелося перейняти на себе всі обов'язки по фермі. У подкасті вона розповідає, як відстань та розлука змогла зробити їхні стосунки ще міцнішими та як вона вибудовувала побут самостійно.

Про стосунки з генералом, виховання доньки та турботу про чоловіка після поранення

Тетяна Гордійчук — дружина воїна, Героя України та генерал-майора Ігоря Гордійчука. Чоловік Тетяни присвятив військовій кар'єрі все життя, тож родина змінювала місто за містом та переїжджала 14 разів. У 2014-ому році пан Ігор командував операцією зі взяття та оборони Савур-могили на Донеччині. Під час боїв отримав важке поранення та був на межі життя та смерті. З того часу життя пані Тетяни змінилось і в ньому залишилась тільки одна ціль — повернути чоловіка до повноцінного життя. У випуску героїня розповість про свій шлях коханої воїна. Про вибудову стосунків із військовим, розділення ролей у сім'ї, виховання доньки, турботу про чоловіка після нейротравми під час довгих років лікування та реабілітації. 

Про стосунки з ветераном, шлюб після поранення та народження дитини

Ірина Досужа-Прокопенко — дружина воїна, мама в декреті. Чоловік Ірини був на війні з 2014 року, пішов добровольцем, та коли вони починали стосунки у 2021-ому, він уже був ветераном. Ірина розповість, як розвивались їхні стосунки, як переживала поранення чоловіка та доглядала за ним у шпиталі, як вони наважилися на дитину.

Про полон чоловіка, боротьбу за нього та налагодження стосунків

Героїня випуску Ніка Кічурка — дружина захисника Маріуполя та поетеса. Після 24 лютого він тримав оборону на Азовсталі та потрапив у полон. Ніка розповість, як прийняла рішення чоловіка стати військовим, що допомагало їй триматися та переживати випробування, чого точно не варто говорити тим, хто чекає.

Про одруження під час війни, стосунки на відстані та втрату

Героїня нашого випуску — Марія Красненко — кохана воїна, правозахисниця, юристка ГО «Громадський холдинг «Група впливу». У випуску вона розповість про свій шлях — як відреагувала на рішення чоловіка піти на війну, як змінилось її життя після цього та до чого довелося адаптуватися.