Ми у Veteran Hub віримо, що історія кожного захисника, захисниці та їхніх близьких — важливі й мають бути почутими. Нині ми створили цей майданчик безпечного спілкування та запускаємо одразу два подкасти для своїх — «Воїни» та «Кохані». Щотижня на тебе чекатиме новий випуск одного з подкастів.

Ветеран Хаб може не поділяти думок, озвучених гостями подкасту

Illustration

Щирі розмови захисників і захисниць, які боронять і звільняють Україну від російських окупантів

  • Illustration

     Ведучий: Гліб Стрижко, ветеран і морський піхотинець, менеджер з подій Ветеран Хабу

Про дитинство та Крим, перший бій та дзвінок з Азовсталі

Ахтем Сеітаблаєв — актор, режисер, художній керівник підрозділу «ТРО Медіа» Служби зв'язків з громадськістю (СЗГ) штабу командування Сил ТРО ЗСУ. Ахтем — українець кримськотатарського походження та належить до родини депортованих кримських татар. У випуску він розповідає про свій шлях воїна:— якою для нього була окупація Криму та як він продовжує боротьбу із ворогом, яку почали ще його предки;— як він долучився до війська та яким був його перший бій;— як його змінила війна та які виклики несе публічність у війську;— як допомагає триматися відчуття братерства, підтримка близьких та вдячність своїй професії.

Про шлях у війську, «народні ноги» та складнощі з інклюзивністю

Олег Симороз — доброволець 112-ї бригади ЗСУ та громадський діяч. Він ділиться, як вирішив долучитися до війська, яким був його перший бій, досвід служби із батьком та як отримав поранення і ледь не загинув. Також озповідає, як тепер влаштований його побут та які складнощі з інклюзивністю в Києві.

Про перший бій та поранення, дружину та нове покликання

Ігор Киянець — командир танку 4 ОТБр. У випуску розповідає про перший бій, братерство, вдячність побратимам за порятунок та біль від втрати своїх. А також про те, як після поранення робив перші кроки, як дружина підтримувала під час реабілітації, як адаптувався в побуті та які нові захоплення знайшов.

Про полон, вагітність та адаптацію після повернення

Мар’яна Мамонова — начальниця медичної служби 501-го окремого батальйону морської піхоти. Вона розповідає, як долучилась до війська, як потрапила у полон та очікувала дитину в надскладних умовах, як повернення додому стало для неї найщасливішим днем та як вона зараз почувається в цивільному житті.

Про боротьбу у війську, розлуку з дружиною та цивільну роль після перемоги

Василь Дубовий — командир підрозділу 45-ї окремої артилерійської бригади.
У випуску він розповість про свій шлях воїна:
— як з 2014-го року займався волонтерством, а потім вирішив долучитися до війська та потрапив на строкову службу в морську піхоту;
— як боровся за право бути собою у війську;
— як застосовував цивільні знання й навички в частині та вивчав новий фах і став командиром відділення після початку повномасштабного вторгнення;
— як переживає розлуку й відстань з дружиною та які ритуали допомагають зберігати тепло у стосунках.

Про материнство та службу, поранення та прогулянки в кросівках

Юлія Римаренко — сержантка-аеророзвідниця 93 ОМБр «Холодний Яр». У випуску розповідає про свій шлях воїна та виклики в ньому — прийняття рішення служити, вибудову стосунків з побратимами, материнство та виховання доньки на відстані, поранення та нову роль цивільної.

Про материнство, повернення жіночності та порятунок спортом

Ярослава Мазур — ветеранка, сержантка-інструкторка тренувального центру ССО. Вона розповідає, як поєднувала службу з материнством, як вперше отримала поранення та відновлювалась і як спорт став порятунком та допоміг їй в поверненні і адаптації. 

Про стосунки та одруження, страх смерті та втрату побратимів

Олексій Василюк — морпіх, аеророзвідник 1 ОБМП. Він ділиться своєю історією — про очікування та реальність служби у війську, одруження та підтримку коханої, страх смерті та втрату побратимів, з якими пройшов довгий шлях.

Про розлуку з родиною, відчуття самотності та повернення до творчості

 Женя Галич — офіцер ЗСУ та фронтмен рок-гурту O.Torvald. Дивись та слухай глибоку та щиру розмову про його шлях воїна:— як ніколи не уявляв себе військовим, хоч і здобув профільну освіту, та в який момент війна стала для нього особистою;— про переживання розлуки й відстані із родиною — відчуття, що коли потрібно відповідати тільки за себе, твій розум набагато холодніший;— про творчість — як наважитися повернутися до музики через 1,5 року після паузи, коли здавалося, що більше не писатимеш взагалі.

Про життя в окопах та як бути дівчиною-воїном

Катерина Галушка — ветеранка, доброволиця та бойовий медик батальйону «Госпітальєри». У подкасті героїня розповість про свій шлях — як та чому прийняла рішення піти на війну, як для неї — бути дівчиною у війську та чому вона отримала позивний «ООН».

Про геном військового, поранення та перехід до цивільного життя

Богдан Копчатов — ветеран, екскомандир розвідувальної роти та професійний військовий. Він розповідає, як прийняв рішення пов'язати життя з військовою службою, як отримав поранення, був на межі смерті й відновлюється після та чому досі не відчуває себе цивільним.

Про перехід на «військові рейки» та будиночок з помідорами

 Андрій Баштовий — екскомандир взводу 25-ї бригади ДШВ та колишній головний редактор The Village Україна. Він розповідає, як переходив від цивільної професії до військової, що допомогло йому адаптуватися в новій ролі та як змінилося його життя після початку служби.

Illustration

Історії тих, хто стоїть опліч мільйона захисників та захисниць та чекають на своїх партнерів_ок з фронту

  • Illustration

    Ведуча: Настя Зухвала, дружина військового, комікеса

Про історію стосунків, втрату чоловіка, але не кінець свого життя

Юлія Чубашева — дружина воїна. Її чоловік Олексій Чубашев був кадровим військовим журналістом. З початком повномасштабного вторгнення — добровольцем, бійцем 8-го окремого полку спеціального призначення. Згодом був мобілізований та став командиром групи Інтернаціонального легіону ГУР МО. Загинув 10 червня 2022 року під час оборони Сєвєродонецька. У випуску вона поділиться історією їхньої пари — який шлях вони пройшли разом, як вибудовували стосунки на відстані в перші роки та під час перших ротацій. Також Юлія розповість, як дізналась звістку про загибель чоловіка та як повідомила про це дитину, як особисто вона проживає втрату, вибудовує життя наново та що допомагає триматися.

Про поранення чоловіка, підтримку та адаптацію до нових умов

Ірина Фінашина — фінансистка, дружини воїна. Її чоловік брав участь в обороні країни ще з 2017 року, тож Ірина неодноразово переживала свій досвід очікування. Вона розповідає, як справлялась у цей період, як дізналась про його поранення, як піклувалась про нього й підтримувала та як змінилось їхнє життя після.

Про полон чоловіка, боротьбу за нього та погрози

Юлія Федосюк — заступниця голови Асоціації родин захисників «Азовсталі», дружина воїна. У випуску розповідає про боротьбу за чоловіка. Як переживала цей період та справлялася, коли все здавалося безсенсовим. А ще — чому після обміну відчувала змішані почуття та як змінились їхні стосунки після його повернення.

Про нову роль дружини воїна, страх за чоловіка та нові уміння

Маша Єфросиніна — ведуча, громадська діячка, та дружина воїна. У цьому випуску вона вперше розповідає про свій досвід у новій ролі: як було складно прийняти рішення чоловіка, як довелося брати на себе всі зобов'язання, одній турбуватися про дітей та побут, як страх за нього впливає на життя та що допомагає триматися.

Про стосунки з генералом, виховання доньки та турботу про чоловіка після поранення

Тетяна Гордійчук — дружина воїна, Героя України та генерал-майора Ігоря Гордійчука. Чоловік Тетяни присвятив військовій кар'єрі все життя, тож родина змінювала місто за містом та переїжджала 14 разів. У 2014-ому році пан Ігор командував операцією зі взяття та оборони Савур-могили на Донеччині. Під час боїв отримав важке поранення та був на межі життя та смерті. З того часу життя пані Тетяни змінилось і в ньому залишилась тільки одна ціль — повернути чоловіка до повноцінного життя. У випуску героїня розповість про свій шлях коханої воїна. Про вибудову стосунків із військовим, розділення ролей у сім'ї, виховання доньки, турботу про чоловіка після нейротравми під час довгих років лікування та реабілітації. 

Про чоловіка льотчика, втрату та розлуку в 9 місяців

Світлана Лазаренко — офіцерка відділу кадрів, дружина льотчика Ростислава Лазаренко, Героя України. У випуску вона розповідає про свій шлях коханої. Про перший та найстрашніший бойовий виліт, радісну звістку про вагітність та болісну втрату дитини, та про те, як жити від вильоту до вильоту та від дзвінка до дзвінка. 

Як пережити звістку про смерть коханого та не втратити надію 

Віка Смерека — дружина воїна, копірайтерка. Її чоловік доєднався до оборони України ще у 2014 році, на початку вторгнення боронив Київщину, а зараз служить на сході країни. Говорили про те, як оточенню коректно підтримувати коханих воїнів та як потурбуватися про себе, коли нагрібає.

Про фермерство без чоловіка, ревнощі та підтримку кохання на відстані

Анна Нечепорук — кохана воїна, власниця ферми. В грудні 2022-го чоловік Анни долучився до війська та нині служить, тож їй довелося перейняти на себе всі обов'язки по фермі. У подкасті вона розповідає, як відстань та розлука змогла зробити їхні стосунки ще міцнішими та як вона вибудовувала побут самостійно.

Про стосунки з ветераном, шлюб після поранення та народження дитини

Ірина Досужа-Прокопенко — дружина воїна, мама в декреті. Чоловік Ірини був на війні з 2014 року, пішов добровольцем, та коли вони починали стосунки у 2021-ому, він уже був ветераном. Ірина розповість, як розвивались їхні стосунки, як переживала поранення чоловіка, доглядала за ним у шпиталі та як вони наважилися на дитину.

Про полон чоловіка, боротьбу за нього та налагодження стосунків

Ніка Кічурка — дружина захисника Маріуполя та поетеса. Після 24 лютого її чоловіка тримав оборону на Азовсталі та потрапив у полон. Ніка розповість, як прийняла рішення чоловіка стати військовим, що допомагало їй триматися та переживати випробування, чого точно не варто говорити тим, хто чекає.

Про одруження під час війни, стосунки на відстані та втрату

Марія Красненко — кохана воїна, правозахисниця, юристка ГО «Громадський холдинг «Група впливу». У випуску вона розповість про свій шлях — як відреагувала на рішення чоловіка піти на війну, як змінилось її життя після цього та до чого довелося адаптуватися.