Юридична безпека на етапі переходу - Veteran Hub

Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Ветеран. Якщо ж ви родич ветерана або працедавець, то можете змінити вашу роль тут.

Юридична безпека на етапі переходу

Перехід до цивільного життя означає зокрема зміну соціального статусу з військовослужбовця на ветерана, що надає право на різні пільги та підтримку. Багато ветеранів починають процес юридичного оформлення відразу, як тільки стають цивільними. Деяким вдається швидко все оформити, інші ж стикаються з бюрократією і затримками. Розповідаємо, які труднощі можуть постати перед ветеранами та ветеранками під час оформлення й отримання пільг:

Брак інформації, складність та нерозуміння процесів оформлення статусів та пільг

Ну якщо чесно, я зараз користуюсь одною пільгою — це безкоштовний проїзд в метро і в громадському транспорті. Більш пільг в мене, як таких, немає від військової, ну від інвалідності від військової служби. Я навіть всіх пільг і не знаю, якщо чесно, які там, можливо десь є, якісь комунальні послуги — я цим не користуюсь.

Респондент 5

Дискримінація, негативне ставлення від цивільних або надавачів послуг щодо того, «навіщо ці пільги ветерану»

І наприкінці, і це все робиться це ж там, замовив, ще й чекай. А це ж потрібно, зараз я вже не хочу до цього повертатися, воно це потрібно було ходити по цих установах, по цих кабінетах, стояти, слухати, слухати в тому числі: “Такий молодий — нащо тобі пільги? А ми вас туда не посилали. А чого це ми тобі маємо їх надавати?

Респондент 7

Відмова в отриманні пільг

Я пару раз пробував оформити собі землю, но… справа в тому, що я не вмію там ходити і просити. Я пару разів ну… В мене немає якихось там знайомих десь в сільраді, які можуть там вибрати землю, десь там підказати, шо от є земля. Це в основному, в той же час, коли я за це брався, відбувалося так: по-перше, я став в черги на там земельну ділянку, десь вона там стоїть десь… я двохтисячний якийсь в черзі, а потім я в… мені сказали, шо я маю там право на якихось там пару гектарів землі сільськогосподарської і там на сайтах були там всілякі кадастрові карти, шо ось, ось, шо різна там вільна земля. Ну, і це проходило так: я обдзвонив кілька сільрад, от. Є там сільрада така-то в області. А дзвоню, а там голова сільради бере слухавку, я кажу, шо так і так, я учасник АТО, в мене є таке-от право, я хотів би оформити землю. Я дивлюсь по карті, в вас є земля. Мені відповідають, ну, землі нема і взагалі у нас тут своїх учасників АТО вистачає і ну, я говорю, а я хто тоді, якшо… Я шо не свій там? Чи якшо з такою логікою, шо от там, не знаю, з нашого села, то “свій”, а то “не свій”, то тоді яким боком я взагалі до того Донбасу? Я там ніколи не бував до АТО, я не можу тоді сказати, шо це там-от, шо я там “свій”, але тим не менш я не питав, не знаю, шо я там звідти, будучи на Донбасі. Ну, і мені в кінці після полеміки відповіли, шо ти можеш там писати заяву та… вона там по паперах земля є, ми тобі відмовимо, ти можеш подавати в суд, поки суд буде тривати, ми все одно цю землю десь пристроєм. Після того я розізлився і вирішив, шо я там ходити, випрошувати ту землю не буду.

Респондент 20

Варто додати, що ти можеш зіштовхнутися з цими викликами, або ні. Якщо маєш юридичні питання, то от хто може підтримати:

Подзвонити нам