Добробут у цивільному житті - Veteran Hub

Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Ветеран. Якщо ж ви родич ветерана або працедавець, то можете змінити вашу роль тут.

Добробут у цивільному житті

Коли після закінчення служби ти почуваєшся більше частиною цивільного світу, ніж військового, настає час вибудовувати свою нову цивільну реальність. Спершу тобі доведеться шукати, як прилаштувати свій військовий досвід й ідентичність воїна. Та поки ти звикатимеш до порядків і відновлюватимешся, цей досвід може стати твоєю великою силою.

Мій бойовий досвід я перетворив в інструмент свого майбутнього життя, свого продуктивного майбутнього. Тому що фактично я з нього роблю корисним, це як я зроблю, так він і буде. Тобто я з нього роблю, приймаю користь і бойовий досвід

Респондент 13

Цей період можна умовно поділити на три етапи — піклування про себе, віднайдення себе нового та вкорінення. 

Піклування про себе

У разі звільнення зі служби через стан здоров’я, зрозуміло, що піклування про себе буде абсолютним пріоритетом. Та і при звільненні за інших підстав, твій фізичний стан може потребувати особливої уваги. Тому після повернення до цивільного життя важливо подбати про здоров’я і дати час на відновлення. Навичка піклуватися про себе спершу може бути вимушеною, та разом із тим вона повертає й інші вміння, які затираються під час служби. Наприклад, складання графіка і турбота про свій комфорт.

На цьому етапі ти підписуєш угоду з сімейним лікарем, проходиш медичне обстеження, лікування і покращуєш фізичну форму. Починаєш більше прислуховуватися до своїх потреб та бажань, створюєш комфортне коло спілкування, облаштовуєш побут і плануєш дозвілля.

Крім того, що оці проекти ветеранські, я взяв за правило відвідування театрів. Тобто театри це теж для мене виявилось серйозною терапією, в мене вже, я в останні там кілька років просто ці білети, я їх клею у себе на стіну, там на їх там уже більше сотні. І от таким чином я себе підтримую в плані психологічному, соціальному, етичному і так далі

Респондент 15

Про що варто подбати?

  • зверни увагу на самопочуття, визнач що тебе підтримує, а що погіршує твій стан;
  • зверни увагу на своє здоровʼя, проаналізуй як на це вплинула служба;
  • консультуйся з лікарями, читай та досліджуй якісні медичні матеріали, які можуть стосуватися твоїх станів/захворювань;
  • подбай про своє матеріальне становище;
  • забезпеч комфортний побут, це впливає на твій стан та самопочуття.

Як віднайти опору у цей час?

  • звернися по підтримку до фахівців;
  • шукай різні способи поліпшення свого стану через хобі, час для себе, спорт, зустрічі з друзями тощо.

ОТРИМАЙ ПІДТРИМКУ ДЛЯ ВОЇНІВ ТА ЇХНІХ БЛИЗЬКИХ

Дзвони поговорити по безоплатні консультації, коли:

  • Потрібна емоційна підтримка чи консультація психолога
  • Необхідні пояснення юристів щодо статусів і черг
  • Шукаєш роботу після звільнення зі служби чи освітні та грантові можливості

Для кого працюють консультанти: воїни та ветеран(к)и, подружжя, діти та близькі ветеранів, родини та близькі військових, захисників і захисниць НГУ, МВС, ТрО, Державної прикордонної служби, ДСНС, медиків і добровольців, а також родини і партнер(к)и полонених, зниклих безвісти та загиблих.

Усі послуги безоплатні. Вартість дзвінків згідно з тарифами твого оператору зв’язку.

Подзвонити нам 067 348 28 68

На зв'язку щодня з 9:00 до 21:00

Подзвонити нам