Вкорінення - Veteran Hub

Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Ветеран. Якщо ж ви родич ветерана або працедавець, то можете змінити вашу роль тут.

Вкорінення

Попередній етапНаступний етап

Час, коли статус ветерана чи ветеранки стає звичним.

Окрім того, може змінитися й уявлення про своє покликання. Чи це буде робота, хобі або ж інше значуща справа — для кожного своє. Та полегшити цей пошук може таке заняття, де можна гідно використовувати свій військовий досвід.

На етапі вкорінення з’являється відчуття нормальності цивільного життя і себе його частиною. Це час коли маєш достатньо сил і готовності будувати плани на роки та зважати наслідки цих рішень.

У цей час може з'явитися справа, яка має цінність. А поруч є люди, з якими хочеться пройти цей Шлях.

Вкорінення — це стан, коли військовий досвід відчувається надбанням і стає ресурсом для подальшого руху. Адже воїн — частина тебе на все життя, й звільнення зі служби цього не змінить.

Усі матеріали Здоров’я Культурне і соціальне середовище Матеріальні потреби Покликання Житло і фізичне середовище Життєві навички і адаптивність

Вкорінення

Важливим етапом на шляху повернення до цивільного життя є вкорінення. Це час, коли життя сприймається цілісно — військовий досвід осмислений і є твоїм надбанням. За словами ветеранів, яких ми опитували для нашого дослідження, етап вкорінення настає в середньому за три роки.  «В мене точно на третій рік легше стало, ну і я… американці є, там

Добробут у цивільному житті

Коли після закінчення служби ти почуваєшся більше частиною цивільного світу, ніж військового, настає час вибудовувати свою нову цивільну реальність. Спершу тобі доведеться шукати, як прилаштувати свій військовий досвід й ідентичність воїна. Та поки ти звикатимеш до порядків і відновлюватимешся, цей досвід може стати твоєю великою силою. Мій бойовий досвід я перетворив в інструмент свого майбутнього

Організації, які підтримують ветеранів

Лінія підтримки для ветеранів/ок, близьких захисників та захисниць. Можна звертатися з питанням працевлаштування ветеранів/ок, за отриманням консультації психолога та юриста.

Фахівці з психічного здоров‘я: до кого та з чим йти? 

Ти знаєш, що є психологи, психотерапевти та психіатри. А чи знаєш ти, чим відрізняються їхні спеціальності та з якими запитами йти до кожного з цих фахівців. Розберімося, коли різноманітні фахівці будуть тобі корисними.

Зміни у стосунках – це їхній розвиток

Зміни, невизначеність дискомфортні для психіки. Недарма стародавній китайський прокльон бажав жити у часи змін. Контролювати усі зміни, тим паче бурхливі історичні події, неможливо.

Як пояснити, що з тобою відбувається. Як говорити про війну з близькими

У житті українців триває адаптація до ненормальної ситуації – повномасштабної війни. Це екстремальний період: воєнний стан, термінові вимушені рішення, зміна звичного життя. Він неминуче впливає на емоційний стан: сьогодення наповнено втратами, болем, страхом, безпорадністю, безсиллям, люттю, любов’ю.

ОТРИМАЙ ПІДТРИМКУ ДЛЯ ВОЇНІВ ТА ЇХНІХ БЛИЗЬКИХ

Дзвони поговорити по безоплатні консультації, коли:

  • Потрібна емоційна підтримка чи консультація психолога
  • Необхідні пояснення юристів щодо статусів і черг
  • Шукаєш роботу після звільнення зі служби чи освітні та грантові можливості

Для кого працюють консультанти: воїни та ветеран(к)и, подружжя, діти та близькі ветеранів, родини та близькі військових, захисників і захисниць НГУ, МВС, ТрО, Державної прикордонної служби, ДСНС, медиків і добровольців, а також родини і партнер(к)и полонених, зниклих безвісти та загиблих.

Усі послуги безоплатні. Вартість дзвінків згідно з тарифами твого оператору зв’язку.

Подзвонити нам 067 348 28 68

На зв'язку щодня з 9:00 до 21:00

Подзвонити нам