Взаємодія поліції та ветеранів, ветеранок - Veteran Hub

Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Ветеран. Якщо ж ви родич ветерана або працедавець, то можете змінити вашу роль тут.

Ми провели дослідження 3 основних сфер взаємодії ветеранів із поліцією: як із працедавцем, як з однією з найважливіших ланок реагування на самогубства серед ветеранів та ветеранок, а також як із постійним учасником взаємодії з людьми в кризових станах. Ми проаналізували це та сформували: 

  • Дослідницький звіт «Кар’єрні можливості ветеранів та ветеранок у секторі безпеки та оборони на прикладі Національної поліції України»
  • Дослідницький звіт «Роль Національної поліції у реагуванні та запобіганні самогубствам серед ветеранів та ветеранок»
  • Дослідницький звіт «Взаємодія поліції та ветеранів, ветеранок, захисників, захисниць»
  • Посібник «Національна поліція. Як сформувати дружні для ветеранів та ветеранок умови праці»
  • Посібник «Реагування на спробу самогубства. Як ефективно взаємодіяти та спілкуватись з ветеранами і ветеранками»
  • Посібник «Взаємодія поліції, ветеранів та ветеранок»
  • Пам’ятка для поліції: Як спілкуватися та взаємодіяти із ветеранами та ветеранками в кризовому стані.

А також рекомендації щодо політик, адресовані Міністерству внутрішніх справ та Національній поліції, які допоможуть покращувати ефективність взаємодії між ветеранами та ветеранками на системному рівні.

Цей проєкт став можливим завдяки підтримці Програми реінтеграції ветеранів, яку реалізує IREX  за підтримки  Державного  департаменту  США.  Вміст є виключно  відповідальністю БО «Благодійний Фонд “Ветеран Хаб++”»  і не обов’язково відображає погляди Державного департаменту США та IREX.

Працевлаштування в Національній поліції

Національна поліція України є тим середовищем, в якому здобуті у війську ветеранами та ветеранками вміння та навички, можуть бути якнайповніше застосовані ветеранами та ветеранками. Водночас відмінності між військовою службою та службою у поліції, фізіологічні наслідки поранень та психологічні наслідки участі в бойових діях можуть створювати додаткові виклики для ветеранів і ветеранок під час працевлаштування.

Ці матеріали дадуть необхідні знання та інструменти для того, щоб зробити умови працевлаштування та роботи у Національній поліції більш дружніми для ветеранів та ветеранок.

Посібник

Як сформувати дружні до ветеранів та ветеранок умови праці

Відкрити

Дослідження

Кар’єрні можливості ветеранів і ветеранок у сектрі безпеки та оборони

Відкрити

Рекомендації

Рекомендації щодо політик та процедур працевлаштування ветеранів та ветеранок

Відкрити

Взаємодія поліції та ветеранів, ветеранок під час викликів

Взаємодія ветеранів та ветеранок із поліцією може бути різною: особисті звернення щодо порушення прав та свобод, надзвичайні ситуації, дорожньо-транспортні пригоди, адміністративні правопорушення тощо. Нерідко ветерани та ветеранки є тими, хто першими реагує на факти несправедливості й не проходить повз або навпаки можуть бути підозрюваними, правопорушниками чи правопорушницями. 

Взаємодія співробітників та співробітниць поліції з ветеранами та ветеранками має свої особливості, які впливають на комунікацію під час викликів загалом: 

  • потреба часу в адаптації до цивільного середовища
  • суспільні стереотипи щодо ветеранів і ветеранок
  • психологічні наслідки бойових дій
  • поранення та багато інших факторів.

Цей посібник не є путівником зі взаємодії лише з ветеранами та ветеранками. Він містить інструменти, механізми, знахідки та знання, які можуть допомогти працівникам та працівницям Національної поліції під час взаємодії з людьми в будь-яких конфліктних ситуаціях, із людьми в кризових станах. Так само цей посібник висвітлює проблематику та поради у випадках взаємодії з ветеранами та ветеранками. 

Посібник

Взаємодія поліції, ветеранів та ветеранок

Відкрити

Дослідження

Взаємодія поліції та ветеранів, ветеранок, захисників, захисниць

Відкрити

Рекомендації

Рекомендації щодо
взаємодії із ветеранами
і ветеранками

Відкрити

Поліція як одна з ланок реагування на самогубства серед ветеранів та ветеранок

Працівники та працівниці поліції — одні з перших людей, які мають змогу зреагувати на спробу самогубства, зокрема серед ветеранів та ветеранок. Наше дослідження дає розуміння того, яким зараз є ланцюг реагування на самогубства від виклику на лінію 102 до закриття справи. Це допоможе визначити, наскільки узгодженими є дії різних учасників цього ланцюга. Окрім цього, дослідження дає можливість зрозуміти, як (не)фіксується статус ветеранів на кожному етапі, що може посприяти майбутньому створенню реєстру самогубств серед ветеранів та ветеранок та відповідної превентивної політики.

Ми знаємо, що причини для самогубства є непередбачуваними та немає єдиного скрипту для допомоги людям у кризових станах загалом, проте поради та випадки, розглянуті у створеному посібнику допоможуть вам допомогти під час роботи. Вказані техніки не замінюють професійного звернення до психолога або психіатра, водночас він буде помічним для будь-кого, хто потребує розуміння, як допомогти в кризовому стані.

Посібник, дослідження та відповідні рекомендації були передані Міністерству внутрішніх справ та Національній поліції для використання під час навчання та безпосередньої роботи.

Подзвонити нам