Консультації з пошуку роботи для ветеранів і ветеранок: як це працює і де шукати - Veteran Hub

Ми показуємо вам матеріали та статті для ролі Ветеран. Якщо ж ви родич ветерана або працедавець, то можете змінити вашу роль тут.

Консультації з пошуку роботи для ветеранів і ветеранок: як це працює і де шукати

Іноді непросто зрозуміти, ким ти можеш і хочеш працювати у цивільному житті. Як описати свої військові навички і що писати в мотиваційному листі. Чи навпаки, тебе цікавить певна вакансія, однак працедавець не відгукнувся на твоє резюме, чи тобі просто треба робота. Шлях працевлаштування не потрібно проходити наодинці, адже можна звернутися до кар’єрних консультантів по фахову допомогу. У цій статті розповімо, з якими запитами тобі допоможуть кар’єрні консультації, та як по них звернутися. 


Кар’єрні консультації: що це і навіщо

«Кар’єрне консультування» може звучати для тебе незнайомо чи відштовхувати. Або ж ти не вбачаєш у ньому потреби. Однак саме кар’єрні консультації допомагають краще підготуватися до пошуку роботи, складання резюме й проходження співбесіди — і, зрештою, отримати запрошення на роботу.

Кар’єрні консультанти — спеціалісти, до яких ти можеш звернутися з будь-якими професійними питаннями й запитами:

  • Визначити, чим ти хочеш займатися
  • Визначити твої сильні сторони і зони для розвитку
  • Вирішити кар’єрну кризу та знайти можливості розвитку
  • Змінити фах чи знайти роботу без практичного досвіду
  • Скласти план кар’єрного зростання

Кар’єрні консультанти полегшать тобі пошук роботи та допоможуть з конкретними завданнями:

  • Скласти резюме
  • Написати мотиваційний лист
  • Підготуватися до співбесіди
  • Виконати тестове завдання

З усім цим тобі також допоможуть менеджери і менеджерки з пошуку роботи Veteran Hub. Далі розповімо, яку допомогу і в якому форматі ти можеш отримати.

Кар’єрне консультування у Veteran Hub 

До менеджерів і менеджерок підтримки у Veteran Hub звертаються ветерани і ветеранки з різними запитами і з різноманітним бекграундом за досвідом роботи, освітою, віком і фізичними можливостями. 


Ти також можеш звернутися на Лінію підтримки за номером 067 348 28 68 або прийти в один із наших просторів (адреси є тут). Тобі допоможуть з твоїм запитом комплексно та будуть поруч на всіх етапах пошуку роботи. Немає обмежень кількості звернень чи їхньої періодичності, і всі консультації — безкоштовні. 

Розповімо детальніше. Почнімо з першого етапу звернення — знайомства.

1

Знайомство
Знайомство відбувається з обох сторін. Менеджер_ка підтримки дізнається твою історію та розповість про свою роботу, із чим може тобі допомогти, а із чим ні. 

«Потрібна робота, можливо, у вас щось є» — ці слова наші менеджер_ки підтримки чують дуже часто. Та замість просто переліку вакансій вони надають цілісний супровід:
● відповідають на питання та знаходять потрібну інформацію
● роз’яснюють роль резюме й мотиваційного листа, допомагають їх скласти, даючи фахові поради й корекцію 
● допомагають підготуватися до співбесіди та потім проаналізувати її 
● залишаються на зв’язку під час випробувального періоду

Під час першого спілкування і знайомства ти також визначаєш, в якому форматі тобі комфортно отримувати консультації: це може бути телефон, месенджер, відеодзвінок, або ж тобі зручніше приходити особисто. 

2

Робота з твоїм запитом
Менеджер_ка запитує про твій досвід і чим ти хочеш займатися надалі: наприклад, ти шукаєш суто фізичну роботу, чи хочеш викладати, чи працювати у дотичній до війська сфері. Або шукаєш місце роботи, яке краще підійде для твого здоров’я, хочеш волонтерити чи маєш запит на навчання. 

У практиці наших менеджер_ок підтримки траплялися випадки, коли ветеран — кваліфікований профі — знецінював свій військовий досвід і перспективи на цивільному ринку через наявність ампутації. Консультації допомагають переосмислити такі погляди та знайти цікаві можливості, які підходять для працівників з інвалідністю. 

Якщо тобі важко «усвідомити» себе у цивільному житті або ти не маєш конкретного запиту чи бачення, куди хочеш піти працювати – менеджер_ки допоможуть тобі з цим визначитися.

3

Аналіз військового досвіду для резюме
Менеджер_ка аналізує твій військовий і цивільний (якщо є) досвід роботи, щоб визначити можливості в пошуку вакансій. Визначає ті деталі, які можуть тобі здаватися несуттєвими, та часто саме вони виявляються ключовими. 

Якщо ти не вказуєш свій військовий досвід в резюме, або ж пишеш, що не маєш досвіду (бо є лише військовий досвід) — завдання менеджерів роз’яснити, що це також професійний досвід, який цінується та має запит на ринку праці. Вони можуть допомогти тобі з описом твого військового досвіду і здобутих навичок за прикладом, який ти знайдеш у збірнику порад «Як описати військовий досвід в резюме»

4

Пошук вакансій
Після допомоги зі складанням резюме менеджер_ка допомагає скласти мапу пошуку роботи: а саме, джерела для пошуку потрібних вакансій. Це можуть бути телеграм-канали й сайти пошуку роботи. Менеджер_ка може запропонувати тобі варіанти зі своєї бази вакансій. Це роботодавці, які є дружніми до ветеранів і ветеранок та повідомили про бажання наймати їх на роботу, готовність надавати перевагу в працевлаштуванні. Наприклад, вони мають облаштоване місце для людей з інвалідністю, готові взяти людину з ампутацією.

Коли бажана вакансія обрана — ти можеш довірливо обговорити всі свої питання й страхи щодо неї, дізнатися про можливі «підводні камені». За бажання можеш відрепетирувати з менеджер_кою майбутню співбесіду. 

5

Супровід і підтримка
Якщо після проходження співбесіди тобі прийшла відмова — менеджер_ка підтримки може з тобою опрацювати можливі помилки, проаналізувати сильні й слабкі сторони. 

Якщо ти знаходиш роботу, менеджер_ка залишається з тобою на зв’язку та уточнює, як тобі працюється: чи комфортно в команді, чи працедавець виконує озвучені на співбесіді обіцянки про умови праці й зарплату. 

Якщо з часом ти розумієш, що ця робота тобі не підійшла, або хочеш здобути потрібну освіту та займатися зовсім іншим — ти можеш знову звертатися по консультації. Менеджер_ки допоможуть з пошуком роботи для заробітку й одночасно навчальних курсів чи програм, які допоможуть тобі втілити професійні наміри.

Твій запит — завжди індивідуальний. Менеджер_ки готові допомагати так, як ти потребуєш. Наприклад, просто бути поруч, поки ти пишеш резюме, та відповісти на твої питання. Навіть якщо одразу відповіді в нас немає, ми не залишаємо «пропусків» та обов’язково це питання перевіримо, порадимося між колегами. 

Менеджер_ки не виконують якісь етапи за тебе — вони лише допомагають, скеровують. Однак на кожному етапі можеш бути певним / певною, що тебе підтримають.

Звертайся по консультації стільки, скільки потребуєш, питай про всі деталі, що тебе хвилюють. Перепитуй, передзвонюй, якщо хочеш щось уточнити. Можеш це робити щодня у будні з 9 до 21. 

Хто також надає консультації

Центр Зайнятості Вільних Людей — допомагають з працевлаштуванням, перекваліфікацією, розвитком власного бізнесу.

Робота для ветерана є! — можливості для навчання, перекваліфікації та успішного працевлаштування ветеранів і ветеранок.

Lobby X — безкоштовні кар’єрні консультації для ветеранів і ветеранок, які бажають знайти роботу або змінити свою професійну діяльність

Як знайти бажану роботу після військової служби — у форматі освітнього серіалу на порталі Дія.Освіта.

Допомога у працевлаштуванні – сприяють ветеранам і ветеранкам у пошуку роботи, що найкраще підходить на новому етапі життя. 

Державна служба зайнятості – єдиний портал вакансій з різними фільтрами для пошуку.

Подзвонити нам